15 czerwca w Warszawie miała miejsce gala finałowa Turnieju Trójgamicznego — Mistrzostw w Projektowaniu Gier Komputerowych. W trakcie wydarzenia jury konkursowe pokrótce omówiło, ocenione przed wydarzeniem, prace końcowe nadesłane przez 26 zespołów oraz zaprezentowane zostały wyniki końcowe. W związku z błędami po stronie Organizatora pokrzywdzone zostały dwa zespoły. Wymaga to korekty ze strony Organizatora oraz przeprosin dla pokrzywdzonych zespołów, oraz wszystkich osób uczestniczących w projekcie i gali finałowej. Co ważne, korekty punktów nie wprowadzają zmian w kolejności trzech najwyżej sklasyfikowanych zespołów — zdobywców i zdobywczyń nagrody głównej. Zmiany są natomiast konieczne w dalszej części Klasyfikacji Generalnej oraz wybranych Klasyfikacjach Szkół Gamizmu.

Przepraszamy bardzo za nasze błędy wszystkie osoby, w tym szczególnie zespoły pokrzywdzone oraz zespoły, których pozycje zmienią się na skutek korekt punktów.

Wprowadzone korekty

1) Zespół Puzzled Time — w Klasyfikacji Generalnej błędnie została wpisana ocena prezentacji – 0 punktów. Prawidłowa ocena to 10 punktów. W związku z tym zmienia się Klasyfikacja Szkoły Gamizmu Zachód (przesunięcie Puzzled Time na miejsce 2. oraz przesunięcie ASTATINUM na miejsce 3.) oraz Klasyfikacja Generalna (przesunięcie Puzzled Time na miejsce 5. oraz przesunięcie ASTATINUM na miejsce 6.)

korekta wyników Szkoła Gamizmu Zachód
Korekta wyników
Korekta wyników miejsca 4-7

2) Zespół Rail Runner — jury konkursowe oceniło grę na 0 punktów, wskazując na brak możliwości jej uruchomienia. Po zakończeniu gali finałowej, na sugestię zespołu, zostały przeprowadzone kolejne próby uruchomienia gry. Jedna z nich zakończyła się powodzeniem, a gra została następnie oceniona przez jury na 90 punktów. W związku z tym zmienia się Klasyfikacja Generalna (przesunięcie Rail Runner na miejsce 18. oraz przesunięcie The Saltus Myth na miejsce 19.). Poniżej zamieszczamy również krótkie wideo od jury konkursowego skierowane do zespołu Rail Runner wyjaśniające zmianę punktacji.

korekta wyników miejsca 11-20

Jeszcze raz chciałbym przeprosić, w imieniu własnym oraz wszystkich osób zaangażowanych w organizację projektu, za błędy które z pewnością odbiły się negatywnie na osobach z pokrzywdzonych zespołów. Skontaktowaliśmy się ze wszystkimi zainteresowanymi bezpośrednio, aby przeprosić i zrekompensować zaistniałą sytuację.

Jakub Barański

koordynator główny Turnieju Trójgamicznego — Mistrzostw Polski w Projektowaniu Gier Komputerowych (Uczniowie)